REGISTRUJ SE A ZÍSKEJ SLEVU 5% NA PRVNÍ NÁKUP

VYUŽÍVEJ DALŠÍ SLEVY A VÝHODY, TÍM ŽE SE U NÁS REGISTRUJEŠ

Zajímavosti o pražené kávě

Informace

COFFEEDREAM
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu PRAŽENÁ KÁVA

Anketa

Zvolte si kávu pro měsíc ÚNOR za zvýhodněnou cenu po celý měsíc

 • BRASILIA SANTOS NY2
  1
 • INDIE MONSOONED MALABAR Aspinwall
  2
 • BRASILIA CERRADO DOCE DIAMANTINA NY2
  12
 • COLOMBIA SUPREMO ARMENIA
  10

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Tato povinnost se v současné době vztahuje pouze na některé typy plateb, zejména platby on-line převodem.
Příprava čerstvé pražené turecké kávy

Turecká káva, v Česku známá jako „turek“, je velmi oblíbeným a často vyhledávaným druhem kávy. Mnohé proto jistě překvapí, že český postup přípravy nemá s pravou tureckou kávou moc společného. Turecká káva vypadá zcela jinak a především jinak chutná. Rozdíl je opravdu výrazný. Pokud si budete chtít kávu připravit, tak budete potřebovat speciální nádobu kónického tvaru, které se říká džezva. Džezva se vyrábí z mědi a obsahuje podlouhlé držátko pro snadnou manipulaci. Na trhu můžete narazit i na džezvy vyráběné z nerezu, mosazi, stříbra nebo oceli.

Postup přípravy pravé turecké kávy


Příprava turecké kávy
je rituál, na který byste si měli vyhradit čas. Není to tak rychlé, jako spaření českého „turka“ vroucí vodou, ale stojí to za to. Velmi stará metoda přípravy kávy, která je u nás prakticky neznámá. Při tomto postupu se sedlina neodděluje od extraktu, jako je tomu v případě ostatních způsobů přípravy. Poněkud zvláštní je též slazení kávy již při přípravě. Káva je silná, plná chuti a vůně. Výhodou je, že nemá téměř žádný lógr. Chuť kávy můžete obměňovat i tím, že při varu přidáte koření, jako je kardamom nebo skořice. Pokud jednou vyzkoušíte pravou arabskou kávu, již nikdy se k české obdobě nevrátíte!

V této kategorii není žádné zboží.